Co jest teraz modne w dekoracji ścian?

Postautor: mylna » 09 cze 2016, 2:12

Okres letni to najlepszy czas na przeprowadzenie remontu całego mieszkania. Jakby coś nie wyszło zawsze z rodziną możemy spać na tarasie, jeśli będzie pogoda :) Ale chciałam Was podpytać, jakie są dzisiaj trendy ścienne, bo do znajomych nie chodzę i za bardzo nie wiem, w co te ściany ubrać. Tapety to już chyba wyszły z mody co?

Postautor: xelda » 09 cze 2016, 3:54

Tepaty są jak najbardziej na topie, ale nie są tak popularne, jak modne w ostatnim czasie wszelkiego rodzaju tynki z taką strukturą chropowatą na przykład. Ja coś takiego widziałam u koleżanki i wpadło mi to w oko.

Postautor: mylna » 09 cze 2016, 5:20

Chropowate? To pewnie bardzo trudno się to czyści. Jak z czegoś takiego zetrzeć kurz?

Awatar użytkownika

Postautor: Faun » 09 cze 2016, 8:00

Drogie panie, widocznie nie wiecie do końca, że jest to tynk, którzy nie przyciąga kurzu. Chropowatość nie przeszkadza w jego odkurzaniu. To jaki kształt zostanie nadany na ścianach zależy od Waszej koncepcji. Możecie swobodnie tutaj zarządzać kształtami.

Postautor: mylna » 09 cze 2016, 9:56

Już wiem, nazywają to chyba farbą strukturalną. Przypomniałam sobie, że teście mojej córki coś takiego używali i zachwalali.

Awatar użytkownika

Postautor: Faun » 09 cze 2016, 10:48

No prawie się nie pomyliłaś. Tynk i farba to dwie różne rzeczy, ale efekt jest praktycznie taki sam. Na koniec masz uzyskać fakturę na ścianie, która będzie się znacznie różniła od płaskich powierzchni.

Awatar użytkownika

Postautor: Thimble » 09 cze 2016, 11:10

Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest także tynk trawertyn, który ma imitować kamienie naturalne, w tym przypadku akurat trawertyn. Dostępne są także inne imitacje, które w pomieszczeniach wygldajką bardzo dobrze. Ze zwykłego pokoju można stworzyć naprawdę wyjątkowe pomieszczeni, którego będą nam zazdrościli wszyscy.

Wróć do Domowo