Urządzenia niezbędne dla niepełnosprawnych

Awatar użytkownika

Postautor: Artlonth88 » 15 cze 2016, 4:31

Witam. Zastanawiam się, własnie jakie urządzenia okazują się niezbędne, aby można było się czuć swobodnie osobie niepełnosprawnej. Wkrótce odwiedzi mnie na jakiś czas chora ciotka, która nie porusza się o własnych siłach. Chciałbym by czuła się dobrze. Nie wiem czy można gdzieś wypożyczyć lub kupić taki sprzęt. Podzielcie się swoimi doświadczeniami.

Awatar użytkownika

Postautor: Lejla » 15 cze 2016, 6:43

Dzień dobry. Wydaje mi się, że najlepsza w związku z tym będzie Twoja pomoc. To, aby towarzyszyć, na co dzień, by pomóc dostać się do łazienki i tak dalej. Wydaje mi się, że dla osoby niepełnosprawnej to właśnie wsparcie będzie najlepsze a niekoniecznie same urządzenia.

Awatar użytkownika

Postautor: Batalion » 15 cze 2016, 7:10

Witam. Nie masz racji urządzenia są niezbędne. Opiekowałem się niepełnosprawnym ojcem. Potrzebne były specjalne podnośniki i wyciąg na piętro. Na winde nas niestety nie było stać. Ale mieliśmy dwa podnośniki jeden kąpielowo transportowy http://www.meva-podnosniki.pl/index.php/podnosniki/meva, a drugi to obrotowy, one mają duży udźwig dlatego nie było problemu z moim ojcem, to ten drugi http://www.meva-podnosniki.pl/index.php/podnosniki/podnosnik-meva-lifter. Dodatkowo musieliśmy jeszcze wtedy zakupić wyciąg krzesełkowy. Chociaż początkowo mieliśmy na uwadze schodołazy. Pozdrawiam

Awatar użytkownika

Postautor: Pika » 15 cze 2016, 8:35

Przede wszystkim opieka, ale sprzęt też jest bardzo ważny!

Wróć do Offtopic