Jak uzyskać środki na otwarcie działalności gospodarczej?

Postautor: mylna » 11 lip 2016, 22:24

Witam serdecznie, obecenie jestem na bezrobociu i chciałabym otworzyć własną firmę. Byłąm już w urzędzie pracy i powiedzieli mi że obecnie nie prowadzą naboru wniosków, ale za dwa miesiące już ruszy projekt na który bym się mogła załapać. Chciałam podpytać czy ktoś z was wie jak napisać wniosek żeby zwiększyć swoje szanse na powodzenie? Podobno jest sporo odmów..

Postautor: xelda » 12 lip 2016, 0:38

Faktycznie, ja starałam się u siebie w mieście dwa razy i za każdym razem miałąm odmowę. Najpierw, że nie dopełniłam wymogów formalnych, a za drugim razem uzasadniali, że „planowane przedsięwzięcie nie rokuje szans powodzenia na przyszłość”. A koleżanka sładała na to samo i jej już zatwierdzili...

Awatar użytkownika

Postautor: Faun » 12 lip 2016, 2:28

Bo wszystko zależy od tego jak to ujmiesz we wniosku. Np. niektórzy składając dokumenty nie opisują szczegółowo tego, jak taka działalność będzie prowadzona. Moim zdaniem jak kiedyś były biznesplany to wszystko było bardziej klarowne.

Awatar użytkownika

Postautor: Thimble » 12 lip 2016, 3:33

Oczywiście wszyscy macie rację, z tym, że pozyskanie funduszy z projektów unijnych wcale nie jest takie trudne, kiedy ma się dobre podstawy, a wiadomo że najpesze podstawy będzie miałą osoba, która zawodowo zajmuje się pozyskiwaniem takich środków. Zatem jeśli komus naprawdę zależy na pozyskaniu tej dotacji, to idzie do profesjonalnej firmy, która wypełni dla niego wiosek, zajmie się dokumentacją i po kłopocie ;)

Awatar użytkownika

Postautor: Pika » 12 lip 2016, 5:24

Mój poprzednik ma rację. Generalnie sporo osób stara się o dofinansowanie ze środków unijnych, dlatego tak wazne jest żeby wniosek był sporządzony naprawdę dobrze, bo komisja ma przed sobą tylko go. Zatem to jak się zaprezentujesz we wniosku rokuje na to, czy komisja zatwierdzi twój projekt działalności.

Postautor: mylna » 12 lip 2016, 7:41

Może i racja. Może leiej jest to zlecić komuś kto się zna, aniżeli ryzykowac odmowę i dlasze siedzenie na bezrobociu. Najcenniejszy w tym wszystkim to jest czas...

Wróć do Biznesowo