Jaka suma jest potrzebna aby zbudować normalnej wielkości basen?

Awatar użytkownika

Postautor: kazarayv » 13 cze 2016, 3:32

cześć wam, chciałbym zbudować basen w ogrodzie, ale nikt nie potrafi mi powiedzieć ile nawet w duzymprzyblizeniu kosztowałaby taka inwestycja. Mam dosyć duży ogród wiec miejsca bedzie pod dostatkiem, a zalezy mi na najprostszym basenie, ewentualnie jesli finanse pozwolą to mogłbympomyslec o takich schodkach w głąb poprowadzonych z tarasu domu. Proszę o odpowiedź szczególnie osoby które realizowały podobny plan i mają pojęcie o basenach zewnętrznych.

Awatar użytkownika

Postautor: marzycielka » 13 cze 2016, 5:11

Hej! To skomplikowana kwestia i nie da się jednoznacznie rzucić nawet zbliżonych widełek kosztu. Wszystko zależy nawet od takich kwestii jak twardość gruntu. Moja koleżanka robiła basen i okazało się że podczas wykopu trafili na litą skałę. Prace sieprzedłużyły, trzeba było użyć cięższych maszyn a że nie dało się tego basenu umieścic w innym miejscu no to koszty wzrosły. Ostatnio dosyć popularne sa baseny z tworzyw sztucznych. Od czasu debiutu bardzo się zmieniły i obecnie robi się je naprawde z dobrcy tworzyw dzieki czemu są wytrzymałe i zachowuja swoje wlasciwosci na lata. Są tańsze i szybko się je zakłada.

Awatar użytkownika

Postautor: marzycielka » 13 cze 2016, 7:09

Mam basen poliestrowy i jestem bardzo zadowolona z wyboru. Całośc wraz z montażem zamawiałm tutaj: http://www.bio-baseny.pl/baseny/poliestrowe/ bo to bardzo doświadczona firma, którą polecali mi znajomi. Po basenach jakie u nich widziałam stwierdziłam ze warto i nie żałuję. Basen się bardzo łatwo czysci, chociaż ma już 3 lata to nie ma żadnych zmian kolorystycznych czy na powierzchni. Wazna zaleta to cena i mozliwosc wyboru bardzo roznych typów i stylów nawet ze schodkami o których ktoś wspominał.

Awatar użytkownika

Postautor: kazarayv » 13 cze 2016, 8:07

Bardzo dziekuje za odpowiedzi. W świetle nowych informacji musze obgadać sprawę z żoną ale myślę że spodoba sie jej ta perspektywa.

Wróć do Biznesowo