Wykupienie długu na giełdzie wierzytelności.

Awatar użytkownika

Postautor: MiRaGe(PL) » 21 gru 2015, 7:37

Przez moje lenistwo, niewielki dlug za zalegla fakture trafil na giełdę wierzytelnosci. Poniformowal mnie o tym moj wierzyciel. Czy ja osobiście mogę wykupic ten dlug i czy to definitywnie rozwiazuje problem z jego splata?

Awatar użytkownika

Postautor: Artlonth88 » 21 gru 2015, 9:55

Tego typu giełdy to jeden ze skutecznych sposób odzyskiwania wierzytelności. Wiele podmiotów, ze względu na prosty system działania takich giełd coraz chętniej z nich korzysta. Oczywiście, również jako osoba prywatna możesz wykupić z giełdy dowolny dług, również dług własny. To kończy sprawę. Przecież sam nie będziesz dochodził od siebie spłaty danej należności.

Awatar użytkownika

Postautor: marzycielka » 21 gru 2015, 11:33

Tak to jest, jak się nie spłaca swoich zobowiązań w terminie. I tak ma Pan szczęście, że to niewielki dług i jest w stanie go Pan wykupić. W przypadku większych zobowiązań z pewnością szybko znalazłaby się niejedna firma windykacyjna, która chętnie wykupiła by Pana dług i ściągnęła go co do grosza wraz z należnymi odsetkami. Tego typu firmy są niezwykle skuteczne w swoich działaniach i to nawet bez konieczności wszczynania procedury sądowej. Na przyszłość radzę uważać.

Awatar użytkownika

Postautor: KapitanBomba » 21 gru 2015, 12:33

Ja od dawna wystawiam długi na tego typu giełdzie i przyznam, że to najlepszy sposób na dłużników. Jak dług trafia na giełdę, jakoś szybko znajdują kasę by go spłacić.

Wróć do Biznesowo