Gdzie przygotować się do egzaminu FCE?

Awatar użytkownika

Postautor: Inferna » 10 sty 2016, 20:09

Cześć :), Jestem w klasie maturalnej na profilu z rozszerzonym językiem angielskim i chciałabym udoskonalić swoje umiejętności językowe w szkole językowej, która przygotuje mnie celowo pod egzamin FCE. W przyszłości chcę spróbować swoich sił przystępując do egzaminu zaawansowanego – CAE i myślę, że FCE byłoby dobrym startem.

Awatar użytkownika

Postautor: DrBen » 10 sty 2016, 20:19

Hej, w Polsce jest wiele centrów szkoleniowych i to autoryzowanych, które przygotowują konkretnie pod egzaminy Cambridge English. Nie podałaś z jakiego miasta jesteś.

Awatar użytkownika

Postautor: Inferna » 10 sty 2016, 22:21

Racja. Jestem z Poznania. Polecasz jakieś placówki dobrej jakości?

Awatar użytkownika

Postautor: DrBen » 11 sty 2016, 0:27

Hmm… w Poznaniu jest English Club i mają tam ponoć native speakerów. Skoro to akredytowana placówka to powinna być dobrej jakości.

Awatar użytkownika

Postautor: Patrycja » 11 sty 2016, 2:58

Jeśli masz możliwość dojeżdżania to zastanów się nad FCE British Council. Mają naprawdę świetnie wykwalifikowaną kadrę i sama uważam za najlepsze w Polsce. W Polsce są bodaj trzy placówki – w Warszawie, Krakowie i Lublinie.

Awatar użytkownika

Postautor: Thimble » 11 sty 2016, 4:28

Ja obecnie szkole się w British Council przygotowując się do egzaminu ICFE i również polecam to miejsce. Profesjonalna kadra i świetne materiały dydaktyczne.

Awatar użytkownika

Postautor: Inferna » 11 sty 2016, 6:40

Duży wybór ale przekonaliście mnie. Skontaktuję się z British Council i zorientuję się jak to wszystko wygląda. Dzięki.

Awatar użytkownika

Postautor: jadwinia » 02 sie 2016, 5:21

Pamiętam jak swego czasu przygotowywałam się do egzaminu Cambridge English Advanced w Londynie spędzając tam dwa lata. CAE byłby idealnym rozwiązaniem, gdybym chciała pracować lub studiować za granicą lub rozwijać karierę, która wymaga umiejętności językowych (np w biznesie, medycynie, inżynierii). Celowe jest także przygotowanie do CAE jeśli chce ktoś zdawać CPE (Certificate of Proficiency in English). Mimo iż nie jestem obecnie ani lekarzem ani inżynierem, to certyfikat językowy naprawdę niesamowicie ułatwił mi nie tylko znalezienie wymarzonej pracy, ale również takiej, która zapewnia mi zarobki na odpowiednim poziomie. Certyfikaty Cambridge English są przyznawane przez wydział światowej sławy University of Cambridge. Są one podejmowane przez ponad dwa miliony ludzi rocznie, a uznawane przez ponad 6000 uczelni, pracodawców i władz imigracyjnych na całym świecie. Certyfikaty obejmują słuchanie, mówienie, czytanie i pisanie dając dokładny dowód umiejętności językowych. Przygotowanie do certyfikatu Cambridge pomaga opanować umiejętności potrzebne do używania języka angielskiego w świecie rzeczywistym. Certyfikaty są powiązane z Common European Framework of References for Languages w następujący sposób: FCE (poziom B2), CAE (poziom C1), CPE (poziom C2). Egzaminy Cambridge (FCE, CAE, CPE) są niezbędne w wielu krajach, a kurs przygotowujący pomaga studentom osiągnąć najlepsze rezultaty. Przygotowanie do egzaminów Cambridge może pomóc uczniom zdobyć zatrudnienie i zapewnić ich przyszły sukces w biznesie. Kursy są intensywne i trudne i są prowadzone przez wysoko wykwalifikowanych nauczycieli z wieloletnim doświadczeniem w przygotowywaniu uczniów do egzaminów Cambridge.

Wróć do Edukacyjnie