Jak dbać o psa w okresie zimowym

Awatar użytkownika

Postautor: Artlonth88 » 20 sty 2016, 3:04

Jak dbacie o swoje czworonogi podczas zimy? Ja mam Doga Argentyńskiego i niestety nie chce wychodzić na spacery kiedy jest ujemna temperatura, cały się trzęsie, a zdarzały się nawet delikatne odmrożenia na łapach.

Awatar użytkownika

Postautor: Pika » 20 sty 2016, 4:02

Ja mam yorka, więc nie ma z nim większego problemu. Na zimę zostawiam mu dłuższe futerko i oczywiście kupuję ubranka dla czworonogów razem z bucikami, żeby miał dodatkowe ocieplenie.

Awatar użytkownika

Postautor: Artlonth88 » 20 sty 2016, 4:51

Dziękuję za poradę, ale po pierwsze dog jest kilkanaście razy większy od yorka i nie wiem nawet jak miałbym mu założyć buciki i kubraczek. Chociaż przyznaję myślałem o tym, ale nie wiem skąd miałbym wziąć takich rozmiarów ubrania dla psa, chyba że oddałbym mu własną kurtkę ;)

Awatar użytkownika

Postautor: Pika » 20 sty 2016, 7:06

Nie przesadzaj, w dobrych sklepach mają też rozmiary XXL i nie koniecznie oznacza to derkę na konia.

Awatar użytkownika

Postautor: Vdrakkainen » 20 sty 2016, 9:34

Ja rowniez mam podobny problem ze swoim Amstafem, z uwagi na krotką siersc strasznie marznie, a wiadomo ciezko jest takiego psa przetrzymywac w domu, kiedy powinien on biegać co najmniej 3 godziny dziennie..

Awatar użytkownika

Postautor: Pika » 20 sty 2016, 11:15

Panowie, to trzeba ubierać swoje pieski. Wiem, ze to może mało męskie, ale dla czworonogów to pomaga. Nie można tylko inwestować w nabijane ćwiekami obroże dla psa, które mają mu dodawać charakteru i przerażać wszystkich dookoła, chociaż przyznaję – sprawdzają się… Na pierwszym miejscu trzeba zawsze pamiętać, że pies to żywa istota, a nie zabawka.

Awatar użytkownika

Postautor: Lejla » 20 sty 2016, 13:05

Ja miałam kiedyś Doga, niestety strasznie chorował w okresie zimowym. Moja babcia udziała mu sweter specjalnie na takie spacery, ale zostały z nigo tylko strzępy.

Awatar użytkownika

Postautor: Burza » 20 sty 2016, 15:36

Wydaje mi się, że wystarczyłoby zmienić wyłącznie tryb wychodzenia z psem i zamiast jednorazowego spaceru, wyjść z nim dwa lub trzy razy dziennie. Po powrocie wytrzeć go do sucha ciepłym kocem lub ręcznikiem i zapewnić mu legowisko blisko źródła ciepła.

Wróć do Hobbystycznie